Vajinismus Nedir Tedavisi nasıl olmalıdır

Vajinismus Nedir Tedavisi nasıl olmalıdır

Vajinismus Nedir Tedavisi nasıl olmalıdır toplum arasında cinsel ilişkiye girememe sorunu olarak bilinen vajinamus, oldukça yanlış olarak bilinmektedir. Vajina daralma sorunu kadınların yapılarından kaynaklandığını düşünen kişiler bu durumu kendilerinin halledebileceklerini düşünmekteler.

Cinsel sorunlardan dolayı tedavi görmek isteyen çiftlerin büyük bir bölümünün sorunu bu durum olarak gösterilmektedir. Kadınlar, cinsel sorunlardan dolayı çektikleri sıkıntıların büyük bir bölümü vajinadan kaynaklandığını düşünmekteler.

Evliliklerin kötü gitmesine neden olan bu durumun temel kaynağı aslında psikolojik olarak meydana geldiğini söyleyebiliriz. Kadınların, çocukluk yıllarından itibaren baskı altında kalması ve cinsellikten soğutulmaları bilinç altında büyük bir korku durumunun meydana gelmesine neden olmakta.

Bu durum, ilişki sırasında kadınların kendilerini istemsiz bir şekilde kasmalarına neden olmakta.

Kadınlar, bilinçaltında bulunan korku ve düşüncülerinin bedensel olarak yansıtılma durumunda vajinamus etkisini meydana getirmektedir. Erkeklerin psikolojik bir sorun olarak bu durumun farkında olamaması kadınlara daha çok yüklenmelerine, üzerlerine gitmelerine neden olmakta.

Birçok erkek, eşinin kendisini istemediğini düşünerek kendisini kastığını düşünmekte. Bu durum, evliliklerin sonlanmasına, kadınların şiddet görmesine neden olmakta. Aile baskısı, daha ufak yaşlardan itibaren kadınların kulaklarına fısıldanmaktadır.

Kızlık zarının kutsal olması, kızlık zarının korunmasına yönelik olarak verilen baskılar, evlilik sırasında kadınların zar bozumuna izin vermemelerine neden olmakta. İstem dışı olarak kasılan vijana, her türlü girişe karşı kendisini kapatmak durumuna düşmektedir. Vajinamus tedavisinin nasıl olması gerektiğinden bahsedecek olursak;

Bu sorun tamamen psikolojik sebeplerden dolayı meydana gelmesinden dolayı tedaviler de psikoloji ile ilgili olarak yürütülmektedir. Sadece kadınlar için değil, çiftlerin bütününü ele alacak olan bu süreç öncelikle erkeğin vajinamus hakkında bilgilenmesine, eşi için neler yapması ve konunun kendileri açısından detaylarını öğrenerek süreçlerini tamamlanmaktadırlar.

Kadınlar ise; psikologlar ile birlikte bilinçaltlarında nelerin yattıklarını ve bu sorunun neden meydana geldiğini öğrenmeye çalışırlar. Uzmanlar, doğru tedavi yöntemlerinin uygulanması durumunda bu sorunu %100 olarak tedavi edilebildiğini belirtmektedirler.

Tedavilerden mutlu bir şekilde ayrılan kişiler, cinsel alanda yaşadıkları sorunları çözebilmenin keyfini çıkarmaktadırlar. Ülke genelinde bu durumun bilinebilir olması sorunların çözülmesine büyük oranda katkılar sağlamakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir