Vajina Daraltma Ameliyatı Nedir, Neden Yapılır?

Vajina Daraltma Ameliyatı Nedir, Neden Yapılır?

Vajina bölgesinde ki genişlik, çiftler için büyük sorunlardan birisidir. Yeteri kadar zevk alınmadığından dolayı vajinanın geniş olması büyük bir sıkıntı haline dönüşüyor. Hatta bu durumdan yalnızca bayanlar değil, sekse girecek erkeklerinde şikayetçi olduğunu söylememiz gerekmektedir. Vajinanın genişlemesinin daha çok genetik bir durum olduğunu söylememiz gerekiyor. Ayrıca , fazla sayıda kürtaj, çok fazla cinsel ilişkide vajinanın genişlemesine yol açmaktadır. Yumuşak dokuların gevşemesi sonucu  genişlemesi ve sarkması ortaya çıkacaktır. Bu işlemin yapılmasının en temel nedenlerden birisi de istenen cinsel hazzı yeniden ortaya çıkarmayı sağlamak olacaktır. Bu sebepten dolayı vajinanın iç bölgede cinsel ilişki hazzını arttırmaya yönelik bir takım çalışmalar yapılmaya başlanacaktır. Vajina daraltma ameliyatı sırasında mutlaka profesyonel bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

Vajina Ameliyatı Ne Zaman Yapılıyor?

Gel gelelim bir diğer merak edilen konulardan birisi de ameliyatın ne zaman yapıldığı diyebiliriz. Ameliyat adet kanamasının bittiği dönemde yahut 10 gün kala  en geç 10 gün kala yapılıyor. Ameliyat, adet döneminde tercih edilmemektedir.  Hastanın aynı zamanda  1 hafta öncesinde kullandığı herhangi ilaçları varsa bunları mutlaka kullanmayı kesmesi gerekecektir. Vajina daraltma ameliyatında uygulanacak işlemler ise vajen yenileme, gevşemeyi daraltma gibi yollara başvurulacaktır. Fakat burada altını çizmemiz bir başka önemli konu bulunuyor. Bu da vajina ameliyatında yalnızca  iç hacmini azaltmakla sınırlı kalınmamaktadır. Onun haricinde ise  birbirinden ayrılmış kas yapılarını yeniden düzgün şekilde bir araya gelmelerine yardımcı olmaya çalışılmaktadır. Vajina daraltma estetiği ile yenide cinsel haz ortaya çıkartılmaya başlanmış olacaktır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Nasıl Geçer?

Vajina daraltma ameliyatı sonrası,  3-4 gün hafif bir sızıntı durumu ortaya çıkabilir.  Hasta 1-2 gün içinde normal hayatına sorunsuz şekilde dönebilmektedir. Dokuların iyileşmesi için 1 hafta gibi bir sürenin geçmesi gerekmektedir.  Ameliyatta eriyen dikişler kullanıldığından dolayı dikişlerin alma sorunları yoktur. Böyle bir estetik yoluna başvuracak olan kişilerde doğal olarak ameliyatın kalıcı özelliği var mı yok mu merak ediyor. Ameliyatın kalıcılık durumları doğum, aşırı kilo alıp verme, yaşlanmaya bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Vajinal Akıntı Nedir, Neden Olur? başlıklı makalemizde vajina akıntısı nedir, vajinada pembe akıntı nedir ve vajinal akıntı nedenleri ve tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir