Tüp Bebekte Başarı Neye Bağlıdır?

Tüp Bebekte Başarı oranları son zamanda çocuk sahibi olmak isteyen ebeveynlerin en çok araştırdığı konular arasında yer almakta.

Tüp Bebekte Başarı Neye Bağlıdır oranları son zamanda çocuk sahibi olmak isteyen ebeveynlerin en çok araştırdığı konular arasında yer almakta. Tedaviler sırasında kadın ve erkeklerin ne gibi sıkıntılar çektiği, hangi problemlerin meydana gelebileceği ile ilgili bilgilerden bahsetmeye çalışacağız. Öncelikle tedavinin uygulanabilmesi için çiftlerin yasal olarak evli olmaları ve doğurganlıklarını kaybetmemiş olmaları gerekmektedir. Tüp Bebekte Başarı tamamen birbirinden değişen faktöre bağlı olmakla beraber yaşın oldukça etkisi bulunmaktadır. Kadınlar için maksimum 38 yaşa kadar tedavilerin başarı gösterebileceğini belirten uzmanlar, bu yaştan itibaren başarı oranında ciddi düşüşler meydana geldiğinden bahsedeler.

Tüp Bebekte Başarı neye bağlıdır hem kadın hem de erkekleri inceleyerek belirli olmaktadır. Çiftin neden bebek sahibi olamadığı gibi konular ele alınarak hem yumurta hücrelerinde hem de sperm hücrelerinde testler gerçekleştirilerek seviyelerindeki durumlar kontrol altına alınır. Bununla beraber Tüp Bebekte Başarı hastanenin teknik donanımlarına, personellerine ve uzman kadrosuna bağlı olacak şekilde de değişiklikler gösterebilmektedir. Tedaviler sırasında yumurtalıklara gönderilen uyarıcı ilaçlar aşırı etkiler meydana getirebilmekte ve kadınların aşırı bir şekilde uyarılmalarına neden olabilmekte. Bu durum, tedavinin başarı sürecine büyük oranda olumsuzluklar meydana getirebilmekte. Tedaviler sırasında meydana gelebilecek bazı sorunlar özellikle kadınlarda görülen bazı komplikasyonlar hayatı tehlikeye neden olabilmekle birlikte hormon sorunlarının meydana gelmesine dahi neden olabilmekte. Yumurtalıklardan ziyade Tüp bebekte Başarı sperm hücrelerinin de görevini yerine getirip getirmemesine de bağlılık gösterebilmekte.

Tüp Bebekte Başarı ilk etapta birçok kişide meydana gelemeyen bir durumdur. Bu süreç içerisinde aileler özellikle psikolojik bakımından birbirini desteklemesi gereken çiftler tedaviyi bir kere daha düşünüp tekrardan en baştan başlamalıdır. Sağlık konuları dikkate alındığında en fazla 3 deneme hakkının bulunduğunu belirten uzmanlar, her denemede başarı oranının giderek düştüğünü belirtmekteler. Özellikle 30’lu yaşlarının henüz başında olan kadınlar için başarı oranının %60 olduğunu varsayarsak 3.denemenin başarı oranının %35’lere kadar indiğini görmekteyiz. Tüp Bebekte Başarı oranı artık üst düzey olmakta olup son yıllarda gelişen teknolojik ürünlerle birçok aşamanın ilerletildiğini görmekteyiz. Kesin karar vermeden önce doktor ve hastane araştırması yapmaya özen göstermeye de çalışınız.

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır başlıklı makalemizde hamilelik dis bakimi, hamilelik öncesi diş bakımı ve hamilelik sonrası diş bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir