Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Ergenlik dönemi ile görülmeye başlayan sivilceler, kişinin yaş, beslenme ve fiziki durumuna bağlı olacak şekilde her dönem aralığında başına gelebilmektedir. Bazı sivilceler belirli bir süreden sonra iz ve lekelerini kaybettirirken salgın olarak türeyen lekeler maalesef ki kalıcılıklarını korumaktadır. Bu yazımızda evde hazırlanabilecek doğal yöntemler ile Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Tarif olarak vereceğimiz yöntemlerin uygulanması durumunda lekeler 1 hafta gibi kısa bir sürede etkilerini ortadan kaldırarak cildin bebek gibi pürüzsüz olmasına olanak sağlamakta. Öncelikle maske tarifi için gerekli olan malzemelerden bahsedecek olursak;

 

  • 2 tatlı kaşığı %100 doğal ve gerçek gül suyu
  • 2 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • 2 tatlı kaşığı elma sirkesi

 

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer bölümünde malzemelerimizi tamamlayan kişiler öncelikle malzemeleri sırasıyla birbirinin içerisine ekleyerek karışım haline getirmelidir. Malzemeleri artırmak tariften alınacak etkinin azalmasına neden olabilmekte. Bu tarif taze taze hazırlanması gerekmekte olup hazırlandığı gün uygulanarak etkilerinin beklenmesi gerekmekte. Karışımın hazır olması durumunda temizleyici bir bez aracılığı ile cildi bir güzel temizleyip kürün uygulanabileceği hale getiriyoruz. Bu tarif, günde bir kere olmak üzere toplamda 1 hafta uygulanması gerekmektedir. Cilt üzerinde 30 dk. durmasının arından temizlik için soğuk su tercih edilmelidir. Sıcak su, cildin tahriş olmasına neden olabilmektedir. Bu tarif sadece önerilerimizden bir tanesidir.

 

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Sorusunu tek bir yöntemle geçiştireceğimizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bir diğer yönteme gelecek olursak; içeriği bakımından C vitaminince zengin olan Limon, doğru bir şekilde kullanılması durumunda sivilceleri yok edebilecek bir özelliğe sahip olabilmekte. Cildinizin limona karşı bir alerjisi yok ise her sabah bir miktar limonu sıkarak taze suyunu sivilceli bölümlere pamuk aracılığı ile sürebilirsiniz. 10 dakika cilt yüzeyinde bulunana limon suyu yıkayarak temizleyebilir, etkisini hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer bölümünde bahsettiğimiz bu iki yöntem doğru bir şekilde uygulanması durumunda etkilerini gösterebilmektedir. Uygulamalar sırasında yaşanılan hata ve sorunları gönderi altına yorum atarak sorabilir, yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyah Nokta Temizliği Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde evde siyah nokta temizliği nasıl yapılır, siyah nokta temizleme aleti nasıl kullanılır ve siyah nokta temizleme bandı nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir