Saç Kırıklarını Onarmanın Yolları Nelerdir?

Saç Kırıklarını Onarmanın Yolları Nelerdir?

Saç Kırıklarını Onarmanın Yolları nelerdir Saçlar belirli dönemlerde güneş ışınları başta olmak üzere saç kurutma makinesi, düzleştirici, havuz, deniz, boya, saç bakım ürünlerinden dolayı kırılarak canlılıklarını kaybetmektedir. Kırılan saçlara gerekli bakımlar uygulanmaması durumunda mevcut durumları daha da kötüleşerek dış görünümün olumsuz etkilenmesine neden olmakta. Kırılan saçları ile ilgili çözüm arayan kişiler için bu yazımızda Saç Kırıklarını Onarmanın Yolları hakkında bilgiler vererek uygulamaları gereken adımlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Saç Kırıklarını Onarmanın Yolları

  • Saç Kırıklarını Onarmanın Yolları arasında ilk olarak saçlarda meydana gelen nem kaybını gidermekle başlamak gerekmektedir. Saçlar, gerekli oranda nem desteği alamadığı sürece kırıklıklar göstererek durumu ile ilgili bilgiler vermektedir. Bu sürecin uzaması durumunda başta döküntü ve kepek gibi durumlarda görünmeye başlar.
  • Nemlendirici etkili şampuan temin ederek daha kırılmalar başlamadan önce uygulanmalı, saça duş sırasında masajlar yaparak köklerinde güçlendirmeler meydana getirilmelidir. Saç Kırıklarını Onarmanın Yolları arasında doğru kurutma tekniği uygulamanın da bulunduğunu söyleyebiliriz. Saçlara havluya sürterek kurutmak yapısına zararlar vereceği için sadece sararak kurumasını beklemek gerektiğini unutmayınız.
  • Gerek duş sonrası gerekse bakımlar sırasında kullanılan fön saçların doğal yapısında bozukluklar meydana getirmektedir. Her gün fön makinesi kullanmaktan ziyade haftalık olarak kullanmak herhangi bir zarar durumu teşkil etmemektedir.

 

Saç Kırıklarını Onarmanın Yolları ile ilgili kozmetik ürün aramak bazı durumlarda kırıkların daha da artmasına neden olmakta. Bunun yerine kişilerin evlerinde hazırlayabileceği bazı doğal formül ve kürler daha etkili ve kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır.

 

Kırılan Saçlara Doğal Bakım Uygulamaları

 

Saç Kırıklarını Onarmanın Yolları doğal yöntemlerle daha etkili ve hızlı meydana gelebilmekte. Öncelikle ilk yöntemimizin zeytinyağı ile hazırlandığını belirtmek istiyoruz. Saçların uzunluğuna göre tüm saça yetecek kadar zeytinyağı hazırlanır ve diplerine kadar sürülür. Bu şekilde 30 dk. gibi bir bekleme süresinin sonunda iyi bir şekilde yıkanan saçlar nem açısından kuvvetlendiği için kırıklıkları ortadan yavaşça kaldırmaktadır. Aynı zamanda bu yöntem içerisine yumurta da ekleyebilir ve yumurta ile karıştırılan zeytinyağını saçın tüm bölümlerine yayarak 45 dakika bekletilerek yıkayarak da elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde kıvırcık saç bakımı, kıvırcık saç bakımı bayan ve kıvırcık saç bakımı bitkisel hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir