Patates Diyet ile 3 Günde 5 Kilo Nasıl Verilir?

Diyet, kilo problemi olan ya da olmayan herkesin uygulamak istediği yöntemler arasında yer almakta.

Patates Diyet ile 3 Günde 5 Kilo Nasıl Verilir Diyet, kilo problemi olan ya da olmayan herkesin uygulamak istediği yöntemler arasında yer almakta. Doğru bir şekilde uygulanması durumunda vücudun toparlanmasını ve ideal kilonun korunmasını sağlayan yöntemler, uzman kontrolünce yapılmaması durumunda da oldukça büyük zararlar meydana getirmektedir. Hızlı kilo verme yöntemleri herkes için uygun olmazken bazı durumlarda uygulanması zorunlu hale getirilmekte. Birçok hastalık durumunda uzmanlar, kişilerin belirli süre içerisinde kilo vermelerini istemek durumunda kalmakta. Patates diyeti bu aşamada 3 günlük kısa bir süre içerisinde kişilerin en az 5 kilo vermelerine olanak sağlayan bir yöntem olarak gösterilmekte. Patates Diyeti, içeriği bakımından lif oranı yüksek besin değerlerine sahiptir.

Lif içerikli besinlerden oluşan Patates Diyeti hızlı yağ yakım özelliğine sahip olması nedeni ile sadece acil durumlarda gözlenen kilo verim durumları için uygulanabilmektedir. Sürekli yapılabilen bir diyet türü olmayıp sadece 2 ayda bir olacak şekilde 3 gün uygulanması önerilmektedir. Diyet süresince günde 2 litre su içmeleri gereken kişiler kesinlikle su tüketimleri aksatmamaları gerekmektedir. Patates Diyeti uygulayan kişiler şeker tüketimlerine tamamen son vermelidir. Şeker, diyetin etkilerini tamamen ortadan kaldırılmasından dolayı diyet sonrasında da tekrar tüketilmemesi önerilmekte. Diyetin 3 günlük süresinde uygulanması gereken program hakkında bilgi verecek olursak;

Patates Diyeti Program Listesi

1.Gün

-Sabah Kahvaltısı: 1 kâse yoğurt eşliğinde bir adet haşlanmış patates

– Öğle Yemeği: 1 kâse yoğurt eşliğinde bir adet haşlanmış patates

-Akşam Yemeği: 2 kâse yoğurt

2.Gün

-Sabah Kahvaltısı: 1 kâse yoğurt

-Öğle Yemeği: 1 kâse yoğurt eşliğinde 1 adet haşlanmış patates

-Akşam Yemeği: 1 kâse yoğurt eşliğinde bir adet patates

3.Gün

-Sabah Kahvaltısı: 1 adet haşlanmış patates

-Öğle Yemeği: 1 kâse yoğurt eşliğinde bir adet haşlanmış patates

-Akşam Yemeği: 1 kâse yoğurt

Patates Diyeti uygulamak isteyen kişiler kesinlikle bu programın dışına çıkmamalıdır. Alternatif diyet önerileri arayan kişiler diğer yazımız olan Detoks Diyeti Hakkındaki yazımızı okuyarak bilgi edinebilirler.

Bir önceki yazımız olan Detoks Diyeti Nedir Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ayran detoksu diyeti nasıl yapılır, detoks diyet nedir ve detoks diyeti listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir