Karatay Diyeti İle Zayıflama

Karatay Diyeti İle Zayıflama

Fazla kilolar  ne yazık ki bizleri psikolojik anlamda etki altına almaktadır. Hem fiziksel açıdan hem de psikolojik anlamda kötü şekilde görünmememize neden olacaktır. Şüphesiz hiç kimse böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemez. Bu sebepten dolayı artık Karatay diyeti çok fazla başvurularak yardım alınan diyet çeşitlerinden biri haline gelmiştir. Böylelikle en hızlı yoldan zayıflama sürecine başvurmanız sizin adınıza zor olmayacaktır. Fakat burada önemli olan konulardan birisi de diyet programını mutlaka düzenli şekilde uygulamanız olacaktır. Bu sayede gözle görülür incelmelerin yaşanmaya başladığını fark etmiş olacaksınız diyebiliriz. Sağlıklı yaşamı, hayatınıza yeniden kazandırmayı amaçlayan  Canan Karatay, tüm bilgilerini artık size özel hazırlamış olduğumuz diyet programlarına yansıtarak bundan sonra ki yaşantınızı daha fit ve sağlıklı olarak geçirmenize yardımcı oluyor.

Canan Karatay diyeti ile kısa süre içerisinde sağlıklı yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyet programında kesinlikle miktardan bahsedilmemektedir. Çünkü burada önemli olan hususlardan birisi de hangi besinleri yememeniz gerektiğidir. Çoğu kişi diyet programlarına yememesi gereken besi gruplarını ekliyor. Sonrasında ne yapsam da kilo veremiyorum diye serzenişlerde bulunmaya başlıyor.

Pazartesi Günü

Pazartesi günü yani haftanın ilk gününde güzel bir kahvaltı ile başlayın.  2 adet yumurtanın yanında dilediğiniz şekilde yiyebileceğiniz  tuzsuz siyah ya da yeşil zeytin olması gerekir. Ayrıca  şekersiz çay ya da form çayları, bir avuç kadar ceviz ve bir miktar kuru kayısı  benzeri şeyler. Öğlenleri aparatif atıştırmalar ve akşam yemeğinde ise salata ve ızgara tavuk.

Salı Günü

İkinci günde ise sofranızda yer alması gereken besinlere baktığımızda,  2 adet yumurta, siyah-yeşil zeytin, yeşillik, domates,  labne peyniri, bir bardak süt,  fındık, ceviz olmalıdır. Öğle yemeğinde yoğurt ve karnıbahar yemeği. Akşam yemeğinde haşlanmış tavuk eti, bol salata tüketilmelidir.

Çarşamba Günü

2 yumurtayla yapılmış menemen, şekersiz çay ya da kahve, labne peyniri, ceviz, fındık, Antep fıstığıÖğle yemeğinde ise ızgara köfte ve yoğurt yiyebilirsiniz. Sıra akşam yemeğinde geldiğinde ise kuzu eti pirzolası ya da bonfile ve salata bolca yenmelidir.

Perşembe Günü

Kahvaltıda iki yumurtayla yapılmış omlet, , yeşil biber, siyah-yeşil zeytin, yeşillik, şekersiz çay, fındı ya da ceviz bir avuç kadar. Öğlen,  ızgara kebap, bir su bardağı ayran ve rendelenmiş turp. Akşam yemeğinde,  ızgara köfte, yoğurt, bol salata yenmelidir.

Cuma Günü

Beyaz peynir, iki adet haşlanmış yumurta, yeşillik ve şekersiz bitki çayı. Öğlen, , zeytinyağlı pırasa ya da kereviz, bir kaşığı kadar keten tohumu, su. Akşam,  zeytinyağlı barbunya, bol salata, rendelenmiş havuç ve ızgara tavuk.

Cumartesi Günü

Pastırmalı iki adet yumurta,  kırmızı biber, roka, biber, ceviz ve tuzsuz peynir. Öğlen yemeğinde, ızgara kebap ve közlenmiş domates, biber yenmelidir. Akşam yemeğinde ise  ızgara köfte, yoğurt, bol salata, zeytinyağlı semizotu yemeği tercih edilebilir.

Pazar Günü

Sabah kahvaltısında,  tuzsuz peynirle ve 2 yumurtayla yapılmış omletin yanı sıra bolca yeşillik olmalıdır. Ayrıca şekersiz çay ya da bitki çayları içebilirsiniz. Öğlen, şiş kebap, çoban salatası, zeytinyağlı bakla yemeği yenilebilir. Akşam,  balık ızgara, taze yeşillklerle yapılmış salata olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Karaciğeri Temizleyen , Detoks Yapan ve Toksinleri Atan Turpgil Sebzeler başlıklı makalemizde karaciğer temizleme ve toksin atıcı diyet, karaciğer toksin ve karaciğer toksin atma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir