İshale Ne İyi Gelir?

İshale Ne İyi Gelir?

İshal, üzerinde önemle durulması gereken sağlık sorunlarından birisidir. Bu sebepten dolayı hastalığı basite indirgemek oldukça yanlış olur. Vücutta ki bağırsak hareketlerin bozulmasına bağlı olarak ishal sorunları yaşanır. Vücutta ki dışkının cıvık olması da kişiyi sürekli tuvalete gitmek zorunda bıraktığını söylememiz gerekir. Bu durumun uzun sürmesi, hayatın çekilmez bir hal almasına neden olur. İshal olduğunuz vakit kesinlikle sıvı tüketimi yoluna gitmeniz gerekiyor. Daha çok katı besinleri tüketmek ishalin önüne geçmeye engel olacaktır. olacaktır. Sağlıksız gıdalar ve gıda yetersizliği gibi durumlarda ishalin ortaya çıkmasına neden oluyor. Yetişkinlerde ishal biraz daha geçici bir durum olarak bilinse de çocuklarda ki ishal sıkıntılı bir hal alabiliyor. Özellikle bünyesi zayıf ve 7 yaş altındaki çocuklarda ishal durumu daha şiddetli oluyor.

İshalin Belirtisi Neler?

İshal belirtileri fark edilerek hemen gerekli önlemlerin alınması sağlanır. İshal kendisini hemen fark ettirecektir. Zaten cıvık bir dışkının sürekli gelmesinden dolayı hastalar ishale yakalandığını net şekilde anlar. Sulu veya cıvık dışkının çıkması, mide bulantıların görülmesi, sürekli tuvalete gitme isteğinin olması, ların bölgesinde ki gaz oluşumu ve ağrının yaşanması, halsizlik durumu en yayın belirtileri arasında bulunuyor. İshale yakalan kişilerin mutlaka uzak durması gereken bazı besinler vardır. Bunlar, kepekli ekmek, çiğ sebzeler, peynir, yağlı yiyecekler, lahana, diyet bisküviler, çikolata ve kızartma tüketmemesi gerekiyor. Hatta bu konuyla ilgili olarak bir açılama yapan uzman doktorlarda saymış olduğumuz besinlerden mutlaka uzak durmaları gerektiğini de söylüyor. İshale son derece iyi gelenler arasnda ise maden suyu, gazoz ve Türk kahvesiyle karıştırılmış olan limon suyu yer alıyor. İshal durumu söz konusuysa böyle bir yola başvurmanız mümkündür.

İshalden Nasıl Kurtulurum?

Son zamanda ishal nasıl geçer çoğu kişi tarafından merak edilen bir konudur. İshalden kurtulmanızın en kolay yollarından birisi de sıvı kaybının önüne geçebilmeniz adına mutlaka bol su tüketmeniz olacaktır. Hastalığın tedavi edilmesinde ki en önemli etkenlerin başında ise bu yola başvurmak geliyor diyebiliriz. Eğer ki ishal uzun süre devam ediyorsa o halde mutlaka doktora başvurmanız gerekecektir. Doktorun vereceği ilaçlar ishalin daha kısa sürede geçmesine yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bel Ağrısı Neden Olur, Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde bel ağrısı neden ağrır, bel ağrısı neden bacağa vurur ve bel ağrısı neden geçmez hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir