Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Erken boşalma nasıl önlenir son dönemde çiftler arasında yaşanan en önemli sorunlardan birisi de erken boşalmadır. Erken boşalma, zevk doruğuna çıkılmasını engellediğinden dolayı problem haline dönüşmektedir. Erken boşalmayı önlemeniz adına uygulayabileceğiniz yöntemler vardır. Bunları uyguladığınız zaman ise cinsel birliktelik sırasında yaşamış olduğunuz erken boşalmayı engellemiş olursunuz.

  • İlişki sırasında çift prezervatif takarak penisin uyarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda cinsel ilişki sırasında daha erken boşalmanıza neden olabilir
  • Penisin vajinaya daha yavaş şekilde girmesini sağlayın. Mutlaka yavaş hareketlerde bulunun. Penis vajinaya girdiğinde heyecan yaşanmadan beklemeye başlayabilirsiniz. Böyle bir eylemin gerçekleşmesinde ki temel amaç ise penisin hem sıcaklığa hem de alışık olmadığı ortama alıştırılması sağlanır.
  • Erkekler seks sırasında vajinaya giriş yaparak 5-10 saniye kadar beklemeli ve daha sonrasında hemen geri çekmelidir. Bunun yapılabildiği kadar tekrarlanması gerekir. Böylelikle seks sırasında erkekler daha fazla zevk almaya başlayacak ve erken boşalma önlenmiş olur.
  • Ön sevişmenin yaşanması boşalmaların daha uzun süreye yayılmasına yardımcı olur. Bu sayede istenmeyen erken boşalmaların önüne geçerek cinsel ilişkiden daha fazla zevk alınmaya başlanır.
  • Satın alabileceğiniz geciktirici prezarvatif ve benzeri ürünlerde erken boşalmayı önlemeye yardımcı olacaktır. Eğer ki ileri derece de bir erken boşalmalar söz konusu oluyorsa o halde yapılması gereken ise vajinaya hızlı değil de daha yavaş şekilde girilmesi olacaktır.
  • Cinsel birliktelik sırasında rahat edemediğiniz ve yapmaktan hoşnut olmadığınız pozisyonları deneyebilirsiniz. Çünkü bu durum erken boşalmanın da önüne geçmeye yardımcı olacaktır.
  • Sıcağa nazaran soğukta girilen cinsel ilişki, daha erken süre de boşalmayı engelleyecektir. Böyle dönemde boşalma isteğinde daha fazla azalma durumu yaşanacaktır.

Tüm dünyada da artık erken boşalma sorunu çok fazla yaşanıyor. Hatta bu durum ilişkilerin kötü yönde etkilenmesine bile neden oluyor. Sağlıklı ve haz dolu bir cinsel ilişkinin yaşanabilmesi adına tüm bu sorunların bir an önce giderilmesi gerekir. Eğer ki bu tür yöntemlere başvursanız da erken boşalmaları engeleyemiyorsanız o zaman yapmanız gereken ise hemen uzman bir doktora başvurmanız gerekir. Uzman doktor size bu konuda yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Vajinismus Nedir Tedavisi nasıl olmalıdır başlıklı makalemizde vajinismus nedir, vajinismus nedir belirtileri nelerdir ve vajinismus nedir egzersizleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir