Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Ahmet Maranki Önerileri İle, Evde Cildinizi Beyazlatmak İçin Yöntemler

Koyu tenli olan bayanların bazısı ten renginden çokta memnun olmayarak daha açık olmasını istiyor. Kimi insanlar esmer olabilmek için solaryuma başvursa da kimisi de bu durumdan çok fazla memnun duymayarak beyazlatma yollarını aramaya başlıyor. Cilt beyazlatma için evinizde hem doğal hem de pratik tarifler hazırlamanız mümkün olacaktır. Bu sayede koyu olan cilt renginizin daha fazla açılmasını sağlarsınız. Cildini beyazlatmayı isteyen bayanların güvenerek başvurduğu maskelerden birisi olarak pirinç maskesi yer alıyor. Düzenli şekilde uyguladığınız takdirde ise gerçekten cildinizin renginin daha fazla açık hale gelmesini sağlamaya başlayacaksınız. Yarım çay bardağı beyaz pirinç, Bir su bardağı sıcak su mutlaka gerekli olan malzemelerden birisidir.

Pirinç Maskesini Hazırlama ve Uygulama Evresi

Derin bir kaseye pirinci koyduktan sonra üzerine de ılık suyu dahil edebilirsiniz. Kabın içerisinde yer alan pirinçli suyu güzelce karıştırıp bir süreye kadar bekletin.  Ertesi gün baktığınızda süt renginde suyun ortaya çıktığını göreceksiniz. Bu suyla yüzünüzü güzelce yıkayabilirsiniz. Yüzünüzün her bölgesine dilerseniz bir pamuk yardımıyla da güzelce sürebilirsiniz. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar yüzünüz de bekletmeniz gerekiyor. Bunu bir hafta boyunca düzenli şekilde uyguladığınız zaman ise sıkıntı yaşamamış olacak ve cildinizin daha çık renge dönüşmeye başlamasına yardımcı olacaksınız.  Bir hafta sonra bir ton daha cilt renginizin açıldığını gördüğünüz çok fazla mutlu olacaksınız.

Fakat altını çizmemiz gereken bir diğer önemli hususlardan birisi de doğal yollarla yüz beyazlatma yöntemlerine başvurmanız gerekir Yapacağınız herhangi yanlış bir yol cildinize zarar verir. Alerjik bir takım sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu sebepten dolayı daha temkinli olmanızda yarar var. Özellikle  içeriğindeki kimyevi maddelerden mümkün mertebe uzak durmanız gerekiyor. Çünkü bu tür bileşenleri barındıran ürünler başka sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden oluyor. Sağlığınızı düşünüyor ve risk altına sürüklemek istemiyorsanız daha fazla dikkatli olmanız gerekiyor. Cildinizi aynı zamanda daha canlı hale getirmek ve ihtiyaç duyduğu mineralleri kazandırmak istiyorsanız C vitamini takviyesini de mutlaka yapmanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Botoks Riskli Midir? başlıklı makalemizde botoks, botoks ankara ve botoks iğnesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir