Botoks Riskli Midir?

Botoks Riskli Midir?

Genç görünmek isteyen herkes artık en popüler operasyonlardan biri olarak karşımıza çıkan Botoksa başvuruyor. İhtiyaç haline dönüşen botoks, kırışıkların giderilmesine yardımcı oluyor. Yaş ilerledik sıra kırışıklar daha fazla gün yüzüne çıkıyor. Bu durum kişileri daha fazla rahatsız ediyor. Hem fiziksel hem de psikolojik açıdan bireyleri etki altına gelen kırışıklardan kurtulmanız için bu yola başvurmanız en iyi çözüm yollarından birisini oluşturacaktır. Başvuracağınız botoksla deride ki çizgi ve kırışıkların ortadan kaldırılması sağlanır. Bu sayede daha genç bir görünüme kavuşmanız mümkün hale gelecektir. Bu işlemden yararlanacak kişiler ne kadar süre etki süresine sahip olduğunu merak ediyor. Buna göre  Botoks tedavisinin etki süresi 4-6 ay gibi bir zaman dilimini içerdiğini belirtmemiz gerekiyor. Tam anlamı ile bir süre vermemiz doğru değildir. Çünkü süreyi belirleyen etmenler arasında  yaş ve uygulanan bölgenin durumu yer alıyor. Botoks işlemi kimler yaptırabilir diye soruyorsanız hemen herkesin başvurabileceği bir yoldur. Fakat hamile bayanların mutlaka botoks hizmetlerinden uzak durması gerekmektedir. . Hamile veya emziren bayanlar açısından risk taşıyabilmektedir.

Botoks Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Botoksa başvuracak kişiler, istedikleri her bölgeye rahatlıkla yaptırabilir. Kırışıklar daha çok yüz bölgesinde daha yaygın haldedir. Fakat yüzün haricinde boyun bölgesinde de kırışıklar görülmektedir. Böyle bir görünüm kişiyi fazlasıyla rahatsız edebileceği gibi aynı zamanda da yaşlı göstermesine ortam hazırlayacaktır. Son derece kısa sürdüğünden dlayı fazla vaktinizi almadan botokstan yararlanabilmeniz de mümkündür. Botoks süresi 10-15 dakika kadardır. Bu sayede işlemlerin bitmesi için uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız. İşin en güzel yanlarından birisi de ağrısız acısız bir şekilde bu işlemlerden yararlanabilecek olmanızdır. Fakat düzenli şekilde bu tür uygulamaya başvurmanız ciltte ki çizgilerin tamamen ortadan kaybolmasına yardımcı olacaktır.

Botoks Zararlı Mı?

İlk defa bu yola başvuracak olan kişiler doğal olarak botoks zararlı mı diye düşünmeden edemiyor. Fakat doğru ellerden destek aldığınız takdirde sizin için risk barındırmayacaktır. Tam aksine kısa süre içerisinde daha genç görünme şansına sahip olmaya başlayacaksınız. Hastalar uygulama sonrasında ise iş yaşamına hemen dönüş yapabileceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde sivilce lekeleri nasıl geçer, sivilce lekeleri nasıl geçer 2017 ve sivilce lekeleri nasıl geçer blog hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir