Bel Ağrısı Neden Olur, Nasıl Geçer?

Bel Ağrısı Neden Olur, Nasıl Geçer?

Bay ve bayanların en çok şikayet ettiği konulardan birisi de bel ağrısıdır. Günlük yaşamı yaşanmaz hale sürükleyen şiddetli bel ağrılarından en kısa süre zarfında kurtulmanız gerekir. Aksi takdirde ağrının daha fazla şiddetlenmesi sizi zor durumda bırakabilir. Genelde bel ağrıların meydana gelme sebeplerinin kaynağına indiğimiz zaman strese bağlı bir durum olduğunu görebiliyoruz. Fakat kulaktan doğma yöntemlerle bel ağlarının engellenmeye çalışılması da ağrının ister istemez daha fazla artmasına neden oluyor. Yapılacak tespitler sonrasında eğer ki strese bağlı bir durum saptanırsa, antidepresan takvimi tedavisiyle hastanın bel ağrılarından kurtulması sağlanır. Yapılacak bu müdahaleler sonrasında ise ağrının 3 hafta sonunda daha fazla yavaşladığı fark edilmiş olacak. Burada önemli olan hastaların sabırlı bir tutum sergilemesi gerektiğidir. Çünkü kimi durumlarda 1 yıla kadar uzayabildiği görüldüğünden dolayı sabırlı olmakta fayda var. Bel ağrısı olan kişiler daha çok kas gevşetici merhemlere başvuruyor. Fakat bu çokta işe yarar bir yol değildir.

Bel ağrısı nedenleri arasında tümörde olabildiğini söylememiz gerekiyor. Bu sebepten dolayı uzman bir doktora başvurarak yardım almanız gerekiyor. Çünkü hafif bir bel ağrısı gibi görmemeniz gerekiyor. Öte yandan bel ağrısına neden olacak bir diğer faktörlerin başında ise duruş bozuklukları yer alıyor. Sürekli masa başında çalışan kişilerde ki oturuş bozukluklarından dolayı bel ağrıları daha fazla artmaya başlıyor.

Bel Ağrısı Nasıl Geçer?

Toplumumuzda yaygın görülen sağlık vakalarından birisi olan bel ağrılarından kurtulmanın yolları bulunuyor.  Bel ve sırt sağlığınıza yönelik yapabileceğiniz en iyi çözüm yollarından birisi de spor ya da egzersiz yoluna başvurmanız olacaktır. Fiziksel aktivite yaparak bel ağrılarının dinmesini de sağlamaya başlayabilirsiniz. Fakat egzersizlerin mutlaka size özel yapılması ve sürekli olarak takip edilmesi gerekir.  Bu konuda fizyoterapistinize başvurarak gerekli desteği almanızda yarar var. Bel ağrıların hafifletilmesi içinde etkili bir masaj iyi gelebilir. Aynı zamanda doktorunuzun verdiği ilaçları da düzenli şekilde uygulamanız gerekiyor. Tüm bu adımları denerseniz bel ağrıların günden güne daha hafşflemiş olduğunu görme şansına sahip olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Vajinal Akıntı Nedir, Neden Olur? başlıklı makalemizde vajina akıntısı nedir, vajinada pembe akıntı nedir ve vajinal akıntı nedenleri ve tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir